RCRA NAWRA 200 yard sprint, Wheatland, CA , 11/25/06
Entry of 30 adults and 3 puppies
Results submitted by Jen Jensen

Adults

  # Call Name Registered Name Owner Points RCH NRCH  
1 3396 Chip Rosmors White Squall Rosko 29.00   4.00  
2 3403 Bud Lite Rosmor Kickin Grass Morhardt 20.00   2.00  
3 3460 Pagliacci Kentfield's Pagliacci Woolf/Brown 17.50      
4 3258 Finn Kentfield Caliente Elektra Daly/Brown 14.00 4.00    
5 3158 Rocky Rocky Road Of Windyglen Johnson 13.00 2.00    
6 3510 Kuru Wheatland Kuru Otero/Okuno 12.00      
7 3435 Hermione Kentfield's Hermione Woolf 12.00     S
8 3568 Dewey Dewey Wannago Hedges 11.75      
9 2894 Cousin Wheatland Kissin' Cousin Otero/Palmer 11.00      
10 3539 Mirrah Appaws Waylon's Mirror Image Holland 9.75      
11 3257 Ocean Kentfield Commotion Bartos 9.50      
12 3505 Adara Kentfield Adara Woolf 9.00      
13 3109 Dazzle Wheatland Razzle Dazzle Bartos 9.00      
14 3541 Kindred Appaws Waylon's Spittin Image Holland 9.00      
15 2994 Antigone Kentfield's Antigone Woolf 7.50      
16 3483 Jocasta Oochigea's Epicentre Woolf 6.00      
17 3315 Fulani Serendipity Peregrine Of Gp Gay/Mcneill 5.00      
18 3380 Rufus Endeavor's Rufus Kellogg 5.00      
19 3560 Spice Serendipity Cinnamon Teal Mcneil 5.00     S
20 3508 Slewpy Living To Race After Midnight Casperson 5.00     S
21 3436 Infineon Elektra's Infineon Brown/Daly/Woolf 4.50     S
22 3444 Slim Shady Shady Past Palmer 3.00     S
23 2627 Yidaki Kentfield Yidaki Woolf 3.00     S
24 3313 Rogie Aragon Aus Dem Gnomenhain Jensen/Leinbach 2.50     S
25 3477 Luna Maverick The Harvest Moon Mcguire 2.00      
26 2620 Lacie Appaws Chantilly Lace Holland 2.00     S
27 3238 Scout Summit Gingerbread Man Herald 0.00     S
28 3251 Lorca Kentfield Crixa Lorca Woolf/Tucker 0.00     S
29 3319 Monty Starline's Lord Montgomery Mcguire 0.00     D
30 2870 Cinder Dreams Burnin Down The House Swank/Swank 0.00     S

Puppies

  Call Name Owner Points  
1 Anaxo Woolf 21.00  
2 Ophelia Holland 13.00  
3 Spearmint Otero/Palmer 8.00  

Race by Race Results

Program 1
Pup 1 Anaxo, Ophelia, Spearmint
Race 1 Dewey, Yidaki, Lacie, Rufus, Luna, Scout
Race 2 Jocasta, Rogie/Antigone (T), Fulani, Spice, Monty
Race 3 Mirrah, Cousin, Slewpy, Dazzle, Lorca, Kindred
Race 4 Bud Lite, Finn, Rocky, Kuruma, Adara, Cinder
Race 5 (HP): Chip, Pagliacci, Ocean/Infineon (T), Slim Shady, Hermione

Program 2
Pup 1 Anaxo, Ophelia, Spearmint
Race 1 Spice, Rufus, Luna, Scout, Monty (DQ)
Race 2 Adara/Dazzle (T), Kindred, Lorca, Fulani
Race 3 Hermione, Rocky, Kuruma, Slewpy, Antigone
Race 4 Finn, Cousin, Ocean, Slim Shady (PS), Infineon (PS)
Race 5 (HP): Chip, Bud Lite, Pagliacci, Mirrah, Dewey, Jocasta

Program 3
Pup 1 Anaxo, Ophelia, Spearmint
Race 1 Kindred, Slewpy, Fulani, Luna, Scout, Lorca (PS on re-run)
Race 2 Kuruma, Adara, Dazzle, Antigone, Rufus
Race 3 Rocky, Ocean, Cousin, Dewey, Jocasta, Spice
Race 4 (HP): Chip, Bud Lite, Hermione, Pagliacci, Mirrah, Finn

Program 4
Race 1 Antigone, Fulani, Rufus, Luna, Scout
Race 2 Dewey, Dazzle, Kindred, Jocasta
Race 3 Kuruma, Cousin, Adara, Mirrah, Ocean
Race 4 (HP): Chip, Bud Lite, Pagliacci, Finn, Rocky, Hermione (PS)