Beavercreek, OR NAWRA 200 yard sprint, WWRC, 10/20/07
Entry of 31 adults and 1 puppies
Results submitted by Susan Heiniger

Adults

  # Call Name Registered Name Owner Points RCH NRCH  
1 3418 Griz Spin Doctor Trowbridge 29.00   4.00  
2 3555 Jitterbug Quixand Feel The Beat Heiniger 19.00   2.00  
3 3589 Zuni Oberon Zuni Ekblad 18.00      
4 3664 Pd Sheeza Primo Donna Bowen 18.00 4.00    
5 3554 Ralph Edwards Oberon Truth Or Consequences Heiniger 15.50      
6 3271 Stuart Vitesse Talk Is Cheap Bassett 13.50      
7 3591 Truman Dreams Nobody's Fool Fisher 13.00 2.00    
8 3496 Saphira Quixand Fallen Angel Sanders 12.00      
9 3630 Ochenta Dreams Ochenta's Lady Bradley 10.00      
10 3125 Dewey Dreams Without Further Ado Fisher 10.00      
11 3608 Taz Quixand Anfscd Hopper 10.00      
12 3700 Cochiti Farseer Cochiti Salts 10.00      
13 3740 Tali Dreams Talisman At The Gamble Elliot 9.00      
14 3467 Chai Jammin Kashmiri Chai Wilks 8.00      
15 3739 Timbits Ringdove Tcs Timbits Mackey-gersich 8.00      
16 3179 Wyvern Lyth Corralitas Dequixand Heiniger 7.00      
17 3004 Irish Jammin' Irish Tea Wilks 7.00      
18 3706 Dude Farseer Jammin' Extra Hot Dude Wilks 6.00      
19 3468 Dapper Nouveau Ladies Man Brenkert 5.00      
20 3490 Bacchus Jammin Dragon Well Jones 5.00      
21 3622 Deuce Bayberry's Fossilman Brenkert 3.00      
22 3655 Dally Quixand Blackdahlia At Shadowr Sowards 3.00     S
23 3172 Samson Oberon Samson Ekblad 3.00     S
24 3590 Hotrod Quix-high Lightning Mcqueen Heiniger 3.00     S
25 3007 Ruby Jammin' Ruby Mist Of K's Salts 2.00     S
26 3626 Fu Deja Blue Pratt-israel/Israel 2.00     S
27 3162 Sue Dreams Of A Boy Named Sue Bradley 2.00     S
28 3743 Nita Dreams Needa Hug Bradley 0.00      
29 3674 Pits Knightwood's Cherry Cherry Rooney 0.00      
30 3393 Trique Merrithought's Electrique Eel Unknown 0.00     S
31 3395 Tech Alcahemy Technicolor Knight Rooney 0.00     S

Puppies

  Call Name Owner Points  
1 QuiXand Epiphany Ward 0.00  

Race by Race Results

Program 1
PUP 1 Pip (dnf)
Race 1 Dewey, Deuce, Ruby, Pits, Tech (dnf/scr)
Race 2 Wyvern, Timbits, Dapper, Nita, Trique(scr)
Race 3 Dude, Bacchus, Tali, Chai, Irish
Race 4 PD, Dally, Sue(scr), Ochenta, Cochiti
Race 5 Stuart, HotRod(scr), Truman, Fu, Taz
Race 6 Griz, Jitterbug, RalphE, Zuni, Samson (scr), Saphira

Program 2
Race 1 Cochiti, Chai, Irish, Nita, Pits
Race 2 Taz, Ochenta, Fu(scr), Dapper, Ruby
Race 3 Saphira, Truman, Tali, Timbits, Deuce
Race 4 Zuni, Dewey, Wyvern, Bacchus, Dally(scr)
Race 5 Griz, PD, RalphE Jitterbug, Stuart, Dude

Program 3
Race 1 Chai, Dapper, Irish, Nita, Pits, Ruby(scr)
Race 2 Ochenta, Tali, Cochiti, Timbits, Bacchus, Deuce
Race 3 Stuart, Truman, Saphira, Taz, Dude, Wyvern
Race 4 Griz, Zuni, Jitterbug, RalphE, PD, Dewey

Program 4
Race 1 Timbits, Irish, Bacchus, Deuce, Nita, Pits
Race 2 Taz, Cochiti, Tali, Dude, Dapper
Race 3 Truman, Saphira, Ochenta, Chai, Dewey, Wyvern
Race 4 Griz, Jitterbug, PD, RalphE, Zuni, Stuart