TVSA NAWRA 200 yard sprint, Tehachapi CA , 7/15/2007
Entry of 31 adults and 1 puppies
Results submitted by Sue Burt

Adults

  # Call Name Registered Name Owner Points RCH NRCH  
1 3542 Poly Vitesse Hippolyta Burlingame 25.50   4.00  
2 3615 Aaron Aaron Vitesse Burlingame 21.00 4.00 2.00  
3 3435 Hermione Kentfield's Hermione Woolf 18.00 2.00    
4 3167 Peja Windyglen Sharp Shooter Swank 16.00      
5 3436 Infineon Elektra's Infineon Brown/Daly/Woolf 15.00      
6 3557 Tristan Vitesse Tristan Burlingame 14.50      
7 3470 Rohan Elektra Rohan Caliente Carmel 14.50      
8 3572 Celaeno Kentfield Celaeno Woolf/Brown/Daly 11.00      
9 3505 Adara Kentfield Adara Woolf 10.00      
10 3081 Dekker Quixand Dekker Silva 9.50      
11 3658 Gabbana Elektra's Spin Control For Ken Brown/Woolf 9.00      
12 3252 Alcaeus Kentfield Alcaeus Elektra Woolf/Brown 9.00      
13 3576 Anaxo Kentfield Anaxo Elektra Woolf 8.00      
14 3578 Mouse Quixand Windward Pita Burt 8.00      
15 2894 Cousin Wheatland Kissin' Cousin Otero/Palmer 8.00      
16 3569 Vango Vitesse Papagena Burlingame 7.00      
17 3586 Topogigio Kentfield Wheatland Topogigio Otero/Palmer 7.00      
18 3558 Rossini Vitesse Rossini Burlingame/Cutherell 7.00      
19 3251 Lorca Kentfield Crixa Lorca Woolf/Tucker 7.00      
20 3053 Bravo Vitesse A Winter's Tale Heiniger/Burlingame 6.00      
21 3512 Gila Quixand Sheeza Pistol Burt 6.00     S
22 3301 Leila R U N N O F T Airth 5.00      
23 2870 Cinder Dreams Burnin Down The House Swank/Swank 5.00     S
24 3510 Kuru Wheatland Kuru Otero/Okuno 3.00     S
25 2900 Lulu Dreams Mystical Illusion Burt/Burt 3.00     S
26 3483 Jocasta Oochigea's Epicentre Woolf 2.00      
27 3659 Mocha Wheatland Colombia Caracol Palmer/Otero 2.00      
28 2994 Antigone Kentfield's Antigone Woolf 2.00     S
29 3696 Bellini Bellini Burlingame 0.00      
30 2865 Groovy Baby Wheatland Weabe Groovin' Palmer/Otero 0.00     S
31 3105 Zelda Wheatland Funny Girl Tackett/Otero 0.00     S

Puppies

  Call Name Owner Points  
1 Genny Otero 21.00

Race by Race Results

Program 1
Pup 1 Genny
Race 1 "Cinder, LuLu, Mocha, Bellini, Zelda"
Race 2 "Adara, Kuruma, Lorca, Groovy, Jocasta"
Race 3 "Dekker, Gabbana, Mouse, Rossini, Antigone"
Race 4 "Hermione, Anaxo, Alcaeus, Bravo, Cousin"
Race 5 "Gila, Tristan/Celaeno (T), Vango, Leila"
Race 6 "Poly, Peja, Rohan, Aaron, Infineon, TopoGigio"

Program 2
Pup 1 Genny
Race 1 "Rossini/Bravo (T), Antigone, Cousin, Jocasta, Bellini"
Race 2 "Vango/Mouse (T), Lorca, Leila, Mocha"
Race 3 "Tristan, Celaeno, Alcaeus, Kuruma, TopoGigio"
Race 4 "Aaron, Infineon, Gabbana, Anaxo, Adara, Cinder"
Race 5 "Hermione, Peja, Dekker, Rohan, Poly, Gila"

Program 3
Pup 1 Genny
Race 1 "Leila, Cousin, Jocasta, Mocha, Antigone, Bellini"
Race 2 "TopoGigio, Rossini, Anaxo, Bravo/Kuruma (T)"
Race 3 "Alcaeus, Vango, Gabbana, Adara, Lorca"
Race 4 "Infineon, Rohan/Celaeno (T), Gila, Mouse"
Race 5 "Poly, Aaron, Peja, Tristan, Hermione, Dekker"

Program 4
Race 1 "Cousin, Lorca, Bravo, Jocasta, Mocha, Bellini"
Race 2 "Adara, Anaxo, Mouse, TopoGigio, Leila, Rossini"
Race 3 "Rohan, Celaeno, Gabbana, Alcaeus, Vango, Dekker"
Race 4 "Poly, Aaron, Hermione, Infineon, Tristan, Peja"