RCRA NAWRA 200 yard sprint, Sacramento CA, 05/23/09
Entry of 26 adults and 7 puppies
Results submitted by Kellee Livingston

Adults

  # Call Name Registered Name Owner Points RCH NRCH  
1 3396 Chip Rosmors White Squall Rosko 29.00   3.00  
2 3628 Lefty Chesco Man On The Run Armstrong 20.50 3.00 1.00  
3 3859 Barossa Elektra Barossa De Kentfield Q Brown/Woolf 16.25 1.00    
4 3539 Mirrah Appaws Waylon's Mirror Image Holland 15.00      
5 3863 Javan Domino Javan Johnson/Miner 13.50      
6 3818 Toby Swanky How Do You Like Me Now Swank 13.00      
7 3257 Ocean Kentfield Commotion Bartos 12.25      
8 3435 Hermione Kentfield's Hermione Woolf 11.00      
9 3572 Celaeno Kentfield Celaeno Woolf/Brown/Daly 9.50     S
10 3816 Aina Swanky Kama'aina Girl Perry 8.00      
11 3541 Kindred Appaws Waylon's Spittin' Image Holland 8.00     S
12 3858 Hope Swanky Lofty Aspirations Woodin 7.00     S
13 3635 Grace Wannago's Grace In Motion Pitts 7.00      
14 3634 Pogo Wannago Meet The Enemy Simmons/Pitts 6.00      
15 3846 Oliver Aumbreleye Oliver Johnson 6.00      
16 2870 Cinder Dreams Burnin Down The House Swank/Swank 5.00      
17 3513 Karma Windyglen's Chocolate Karma Jones 5.00     S
18 3574 Ophelia Appaws Use Your Imagination Holland 5.00     S
19 2687 Miss Shelby Miss Shelby Of Wyndsor Balint 3.00     S
20 2788 Riley Windyglen Blk To The Future Johnson 2.00     S
21 3082 Kekei Windyglen's Wheel Of Fortune Perry 2.00     S
22 3167 Peja Windyglen Sharp Shooter Swank 2.00     S
23 3671 Serenity Deco Serenity Sehm 0.00      
24 3466 Tessa Endeavor's La Contessa Milam 0.00      
25 3260 Bessie Grand Prix's Hang On Sloopy Milam 0.00     S
26 2795 Jack Windyglens Jumpin Jack Flash Estes 0.00     S

Puppies

  Call Name Owner Points  
1 Mischiefs Gallant Jones 17.00  
2 Jane Austin of Wyndsor Balint/Livingston 13.00  
3 Miss Bennett of Wyndsor Balint/Livingston 12.00  
4 Wirtu's Tenley Kelly 11.00  
5 Wirtu Stella D'Oro of Rosmor Rosko 10.00  
6 Mischiefs Smarty Jones Sharpley 4.00  
7 Mischiefs Grindstone Jones 2.00  

Race by Race Results

Program 1
Pup 1 Foxy, Tenley, Jane Austin, Ashly
Pup 2 Miss Bennett, Stella, Stony
Race 1 Ophelia, Miss Shelby, Riley, Bessie, Jack, Tessa
Race 2 Toby, Pogo, Ollie, Cinder, Serenity
Race 3 Ocean, Aina, Grace, Kekei
Race 4 Barossa, Karma, Peja, Hermione, Hope
Race 5 Chip, Lefty, Kindred, Celaeno, Mirrah, Javan

Program 2
Pup 1 Jane Austin, Tenely, Ashley
Pup 2 Foxy, Stella, Miss Bennett
Race 1 Hope, Cinder, Kekei, Serenity, Bessie, Tessa
Race 2 Javan, Hermione, Ollie, Grace, Riley
Race 3 Mirrah, Celaeno, Karma, Pogo, Aina, Ophellia
Race 4 Chip, Kindered, Lefty, Toby, Barossa & Ocean (tie)

Program 3
Pup 1 Tenely, Stella, Ashly
Pup 2 Foxy, Jane Austin, Miss Bennett
Race 1 Hermione, Grace, Cinder, Tessa, Serenity
Race 2 Barossa, Ocean, Hope, Aina, Pogo, Ollie
Race 3 Chip, Lefty, Mirrah, Javan & Celaeno (tie), Toby

Program 4
Race 1 Aina, Pogo, Ollie, Serenity, Tessa
Race 2 Toby, Hermione, Grace, Cinder
Race 3 Chip, Lefty, Barossa, Javan, Ocean, Mirrah